1989 yılında 2 kovan arıyla arıcılığa başlamış olup; 2010 yılanda eşsiz kalitedeki balımızı sadece kendimize değil; önce Ülkemize sonra Dünyaya  sunmaya karar  verdik.  2010 yılında Çoruh Kaçkar Bal markamızın tescil işlemlerini başlatıp; adımızla, kalitemizle tek olarak bugüne kadar geldik ve inşallah ömrümüz yettiğince devam edeceğiz.

Üretimimizi her zaman ilk günkü gibi geleneksel yöntemlerle gerçekleştirip; sadece kendi ürettiğimiz tüm arı ürünlerini siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Biz her zaman kendi balımıza, arımıza ve siz  değerli müşterilerimize güven  duyduk. Bu yüzden kendi balımızdan başka hiç kimsenin ürettiğini alıp satmadık. 

Bütün arı ürünlerimizin kalitesine, hem üretici hem de satıcısı olduğumuz için kendimize ve siz değerli Müşterilerimize güvenimiz sonsuz olup; şu ana kadar hiç yaşamasak bile her zaman koşulsuz tüm ürünlerimize iade garantimiz devam etmektedir.

Üretmiş olduğumuz ballarımız çok az miktarda olup; stoklarımız tükendiğinde 1 sonraki yıl üretim yapana kadar satış yapmıyoruz.

Kafkas ırkı arılarımızla bu zorlu üretimi yaparken ne arılarımıza kimyasal ilaç kullanıp arılarımızı zehirliyoruz nede müşterilerimizin sağlığını tehlikeye atıyoruz. Tamamen doğal üretim ve sunum yapıyoruz.

Ar-ge' ye önem veren firmamız, müşterilerimizin sürekli memnuniyetini sağlamak için; her türlü eleştiri ve öneriye açıktır. 

Çoruh Kaçkar Balın  saflık, doğallık, kalite ve ulaşılabilirlik kelimeleriyle birlikte anılmasını, akla bu kelimelerle gelmesini sağlamak hedefindeyiz ve bu hedefi gerçekleştirmekte de iddialıyız.

Artvin  İlimizin & Çoruh Kaçkar Balın Üretim Yerinin Coğrafi Özellikleri

Kaçkar Dağları aynı zamanda Kafkaslara kadar uzanan kolsik flora içindedir. Doğu Karadeniz Ormanları'nın %12'si insan müdahalesinin olmadığı ve içerdiği agaçların büyük çogunlugunun doğal olgunluğa eriştiği Doğal Yaşlı Orman  olarak nitelendirilmektedir.

Bu bölgede yapılan araştırmada 220 adet endemik (yeryüzünün baska hiçbir yerinde rastlanmayan türler) bitki tespit edilmiştir. Doğu Karadeniz Bölgesi'nin endenizm oraninin %23 olduğu tespit edilmiştir. Buna göre bölgede yetişen 2239 bitki türünden 514 tanesinin endemik olma olasılığı oldukça yüksektir. Bu bitkilerin 428 tanesi çok nadir görülen ve 300 tanesi Türkiye içinde nadir görülen bitkilerdir.


Bu kategoride ürün bulunamadı.