KAÇKAR KESTANE BALI

Çoruh Kaçkar Kestane Balımız, Artvin İlimizin Borçka yöresinde Kaçkar dağlarının  eteklerinde bulunan ormanlarının doğal bitki örtüsünde yer alan kestane ağacının çiçek özlerinin Kafkas Arılarımız tarafından toplanarak oluşturulan tamamen doğal ham kestane balıdır.

Dünya  çiçek çeşitliliğin üçte ikisini bünyesinde barındıran Kaçkar Dağlarının eteklerinde üretilmiştir.

Kestane balımızın faydalarını bu bölüme sığdırmak mümkün değildir. Hakiki kestane balını kullananlar faydalarını keşfediyorlar.

Koyu kahve rengi ve acı bir tada sahiptir. Bu yüzden yerken ilk başlarda alışması zor olsa da daha sonraları değişmez lezzetiniz olcaktır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuda enerji verir.

Artvin ilimiz kestane çiçeklerinin yanında 370 - 450 arası endomik çiçeğe sahiptir.

KESTANE BALLARIMIZIN TAMAMI KAFKAS IRKI KENDİ ARILARIMIZ TARAFINDAN, KENDİ EMEĞİMİZLE ÜRETİLİP HİÇBİR ARACI OLMADAN SİZ DEĞERLİ TÜKETİCİLERİMİZE SUNULMAKTADIR.

ÇORUH KAÇKAR SÜZME KESTANE BALIMIZ

Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği Bal Tebliğine uygun olarak gerekli analizler yapıldıktan sonra hiçbir ısıl işlem ,ayrıştırma yapılmadan ve hiçbir koruyucu vs. eklenmeden tamamen   DOĞAL haliyle hijyenik bal dolum tesisinde kavanozlara doldurulmaktadır.

Ballarımız; Rize İl Tarım Laboratuvarında analiz edildikten sonra satışa sunulmaktadır.

Hiçbir katkı maddesinin bulunmadığı ve arılarımızla tamamen doğal yöntemlerle üretim yaptığımız Çoruh Kaçkar Kestane balımızı  ailecek güvenle tüketebilirsiniz.

ÇORUH KAÇKAR KESTANE BALININ TAVSİYE EDİLEN KULLANIMI

Yetişkinler için Sabahları aç karnına bir yemek kaşığı alınması önerildiği gibi kahvaltı  ya da öğün aralarında da tüketilebilir (Günlük en fazla 2 yemek kaşığı kullanılmalı,).

Çocuklarda 1 yaşından önce bal tüketilmemelidir.

1-4 yaş arası çocuklara aç karna  günde en az ortalama 1 çay kaşığı

4—8   yaş arası çocuklara aç karna  günde en az ortalama 1 tatlı kaşığı

8 – 12 yaş arası çocuklar için aç karna ortalama 1,5 tatlı kaşığı tüketilmelidir

Bu kategoride ürün bulunamadı.