KAÇKAR YAYLA BALI

Çoruh Kaçkar Yayla Balımız, Artvin İlimizin Ardanuç ve Murgul yöresinde Kaçkar dağlarının  eteklerinde bulunan yaylaların doğal bitki örtüsündeki çiçek özlerinin Kafkas Arılarımız tarafından toplanarak oluşturulan tamamen doğal ham Kaçkar yayla balıdır. Dünya  çiçek çeşitliliğin üçte ikisini bünyesinde barındıran Kaçkar Dağlarının eteklerinde üretilmiştir.Ortalama üretim rakımı 1700-2200 metre arasındadadır.


 Balın kalitesini ve faydasını belirleyen üretim yapıldığı çiçek çeşitliliği ve üretim yöntemidir. Çoruh Kaçkar Bal üreticisi olarak tamamen doğal yöntemlerle aracısız olarak endemik bitki örtüsüne sahip Kaçkar dağlarının eteklerinde üretim yapmaktayız. 

Bitki florası bakımından Dünyanın en zengin bitki örtüsüne sahip Kaçkar eteklerinde üretim yapmaktayız.

Açık sarı rengi ve  tatlı bir yapısı olmasına rağmen 1 kaşık kadar tüketildiğinde boğazda hafif bir yanma yapar ki bu balımızın kendine has özelliğidir.


Üretim yaptığımız Artvin ilimiz  370 - 450 arası endemik çiçeleri bünyesinde bulundurmaktadır.

ÇORUH KAÇKAR SÜZME YAYLA BALIMIZ

Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği Bal Tebliğine uygun olarak gerekli analizler yapıldıktan sonra hiçbir ısıl işlem ,ayrıştırma yapılmadan ve hiçbir koruyucu vs. eklenmeden tamamen   DOĞAL haliyle hijyenik bal dolum tesisinde kavanozlara doldurulmaktadır.

Ballarımız; Rize İl Tarım Laboratuvarında analiz edildikten sonra satışa sunulmaktadır.

Hiçbir katkı maddesinin bulunmadığı ve arılarımıza tamamen doğal yöntemlerle üretim yaptığımız Çoruh Kaçkar Yaya balamızı  ailecek güvenle tüketebilirsiniz.

YAYLA BALLARIMIZIN  TAMAMI KAFKAS IRKI KENDİ ARILARIMIZ TARAFINDAN, KENDİ EMEĞİMİZLE ÜRETİLİP HİÇBİR ARACI OLMADAN SİZ DEĞERLİ TÜKETİCİLERİMİZE SUNULMAKTADIR.

KENDİ ÜRETTİĞİMİZ BALIMIZI KENDİ ÇOCUKLARIMIZA YEDİRMEDEN HİÇ KİMSEYE SATMIYORUZ…

ÇORUH KAÇKAR YAYLA BALININ TAVSİYE EDİLEN KULLANIMI

Yetişkinler için Sabahları aç karnına bir yemekkaşığı alınması önerildiği gibi kahvaltı  ya da öğün aralarında da tüketilebilir (Günlük en fazla 2 yemek kaşığı kullanılmalı, bağışıklığımızın güçlü tutulması için de gün de en az 1 yemek kaşığı bal tüketmeliyiz).

Çocuklarda 1 yaşından önce bal tüketilmemelidir.

1-4 yaş arası çocuklara aç karna  günde en az ortalama 1 çay kaşığı

4—8   yaş arası çocuklara aç karna  günde en az ortalama 1 tatlı kaşığı

8 – 12 yaş arası çocuklar için aç karna ortalam 1,5 tatlı kaşığı sağlıklı bir yaşam için tüketilmelidir.
Sırala:
Göster:
Süzme Kaçkar Yayla  Balı  Süzme Kaçkar Yayla  Balı
Yeni

Süzme Kaçkar Yayla Balı

5.00
Çoruh Kaçkar Yayla Balımız, Artvin İlimizin Ardanuç ve Murgul yöresinde Kaçkar dağlarının  etek..
396,04TL
Göster:
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)